Kemal Sunal

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: İstanbul
  •  Doğum Tarihi: 10 Kasım 1944
Kemal Sunal 10 Kasım 1944 yılında İstanbul ' da doğmuştur . Aslen Malatya ' lı olan Kemal Sunal ' ın iki kardeşi daha olup Kemal Sunal en büyükleridir . Vefa Lisesinden mezun olan sanatçı ilk olarak Kenterler Tiyatrosunda sahnelere adım attı . Daha sonra Devekuşu tiyatrosunda boy göstermeye başlayan sanatçı Münir Özkül ' un tavsiyesi ile Ertem Eğilmez ile tanışarak ünlü yönetmenin çektiği filmlerde rol almaya başladı . 

Hababam Sınıfı , Kibar Feyzo , Süt Kardeşler , Şaban Oğlu Şaban , Kapıcılar Kralı , Çöpçüler Kralı gibi bir çok klasikleşmiş filmlerde oynayarak izleyicelerin gönlünde taht kurmuştur . Bazı filmlerinin senaristlik ve yapımcılığını da üstlenen Kemal Sunal 28 yıllık sanat hayatına bir çok ödül ve başarıyı sığdırmıştır . Uçak fobisi olan Kemal Sunal , bir filmin çekimleri için Trabzon ' a uçakla giderken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiş ve tüm sevenlerini çok üzmüştür.

Sanatçının özel hayatında ; 1974 yılında Gül hanımla evlenmiştir . Bu evlilikten Ali ve Ezo adında iki çocuğu olmuştur . Yarım bıraktığı eğitim hayatını 1995 yılında Marmara Üniversitesinin İletişim - RTS bölümünde tamamlamıştır . Daha sonra yüksek lisansa başlayıp tezini ailesi tarafından hazırlanan bir kitap ile tamamlanmıştır .

  Kemal Sunal Haberleri

Tümünü Gör

Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti

Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti

07 Nisan 2017

590 Okunma

Hababam Sınıfının Efsane oyuncularından (Güdük Necmi ) Halit Akçatepe ' yi kaybettik ....