Jackie Chan

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Victoria Peak, Hong Kong
  •  Doğum Tarihi: 7 Nisan 1954
Jackie Chan 7 Nisan 1954 yılında Hong Kong ' da dünyaya gelmiştir . Henüz 6 yaşındayken iç savaş sebebiyle ailesi ile birlikte Avustralya ' ya mülteci olarak sığınmıştır . 1962 yılından itibaren filmlerde oynamaya başlayan Jackie Chan günümüzde ise sadece bir oyuncu değil aynı zamanda yapımcı , yönetmen , senarist ,dublör , kameraman ve ses sanatçılığı gibi bir çok görevi icra etmektedir . Jackie Chan aksiyon filmlerinde dublör kullanmadan en zor sahnelerde kendi oynamasıyla meşhurdur . Hatta öyleki ip halat koruyucu yelek gibi önlemler almadığı için bir çok kez vücudunun çeşitli yerlerinde kırık ve yaralanmalar oluşmuştur .

Jackie Chan ' ın şimdiye kadar oynadığı film sayısı 136 ' dır . En ünlü filmlerinden bazıları Bitirim İkili 3 , Şangay Şövalyeleri ve çekimlerini İstanbul 'da tamamladığı Altın Yumruk filmidir . Jackie Chan 1982 yılında  Lin Feng-Chiao ile evlenmiştir ve bu evlilikten Jaycee Chan adında bir oğlu olmuştur . Oğlu da kendi gibi aktör ve ses sanatçısıdır . Jackie Chan bir budisttir . Futbolu çok seven Chan Manchester City futbol takımını tutmaktadır . Bir kaç yabancı dili akıcı şekilde konuşabilmektedir .

Bu yazı buvufilmizle.com adminleri tarafından yazılmıştır. Bu yazımızı alıntı yapmak isteyenler lütfen kaynak gösteriniz.

 

  Jackie Chan Haberleri

Tümünü Gör

2017 Oscar Ödülleri

2017 Oscar Ödülleri

10 Nisan 2017

694 Okunma

Bu yıl 89. düzenlenen Oscar ödülleri sahiblerine ulaştı....