Angelina Jolie

  0 Hayranı Var
  •   Doğum Yeri: Los Angeles, Kaliforniya, ABD
  •  Doğum Tarihi: 04 Haziran 1975
Angelina Jolie, 4 Haziran 1975 tarihinde Los Angeles , Kaliforniya Amerika ' da doğmuştur . Toplamda 3 evlilik yapmış ve evlat edindikleri ile birlikte 6 çocuk sahibidir . Evlat edindiği çocukların asıl memleketi olan Kamboçya ' dan vatandaşlığı bulunmaktadır . Başarılı oyuncu bir çok sosyal ve yardım kuruluşlarının iyi niyet elçisidir . Dünya mülteci günü ve Dünya ekonomi forumlarında konuşmalar yapmıştır . Aynı zamanda  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisidir .

Uzun süre ünlü oyuncu Brad Pitt ile beraberlik yaşamaış ve 2016 senesinde boşanmışlardır . 1982 yılında adım attığı sinema dünyasında bugüne kadar 50 ' ye yakın filmde oynamıştır . Aynı zamanda yapımcılık , senarist ve yönetmenlikde yapmaktadır . 

Oynadığı filmler ile dünya çapında bir çok ödülün sahibi olmuştur . Onu en çok tanıdığımız filmler , Tomb Raider Lara Croft , Ajan Salt , Bay bayan Smith ve Changeling ( Sahtekar ) filmleridir . Oyunculuğunu konuşturduğu ve En çok ödüle aday gösterildiği film olan Sahtekar filmini buradan izleyebilirsiniz. Sahtekar izle

Bu yazı BuVuFilmizle.com adminleri tarafından yazılmıştır. Bu yazımızı alıntı yapmak isteyenler lütfen kaynak gösteriniz.